.

.

VersaInk-Нано HP 65 MS MICR Црно Мастило Кертриџ за Проверка Печатење, 1

VersaInk-Нано HP 65 MS MICR Црно Мастило Кертриџ за Проверка Печатење, 1

DEN 1199.76

Износ
Во продавницата.

Го заменува HP 65 Црна (N9 K02 AN) со банкарски чек во согласност MICR црно мастило.Компатибилен со магнетни проверете читателите се користи во продавници & банки.Работи со : HP deskjet 2652, 2655, 3720, 3722, 3730, 3732, 3752, 3755, 3758. Новиот x-бран MICR технологија испорачува моќни магнетен сигнал перформанси (> 100% ANSI x9) да ја надмине согласност со САД & Канадска банка стандарди и избави беспрекорна проверете прифаќање насекаде.Ултра-свежи квалитет на Печатење на документи и слики.Отпорен на исчезнува, smearing и хемиски промени.Користете versaink-нано 65 Ms Micr Црна касети во вашиот инк-џет печатач, да се генерираат 100% банка во согласност проверки.Банката код линија на дното на секоја проверка е потребно да се отпечатат со магнетни (MICR) мастило за да се може да се чита со магнетна мастило character recognition уреди (MICR проверете читатели) се користи во трговијата на мало и финансиски куќи насекаде.Ова мастило кертриџ работи со : HP Deskjet 2652, 2655, 3720, 3722, 3730, 3732, 3752, 3755, 3758.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите