.

.

EVTSCAN Термометар, 1Pc Не-Контакт Мини Инфрацрвен Термометар IR Температура Мерење на Дигитални LCD Дисплеј

EVTSCAN Термометар, 1Pc Не-Контакт Мини Инфрацрвен Термометар IR Температура Мерење на Дигитални LCD Дисплеј

DEN 1284.00

Износ
Во продавницата.

Сигурно, брзо, веродостојно мерење. ℃ / ℉ температура единица за конверзија.Data hold функција.Светлото на екранот за избор на функцијата.Се користи за мерење на висока температура, опасни и тешко пристапни објекти површина температура.Автоматско исклучување за 15 секунди не-се користи.Ниска точка на екранот функција.Широко се користи во ладење и апарати за мерење.Speciation : Мерен опсег : - 50℃ ~ 220℃ или - 58℉ ~ 423 ℉ Температура мерење на точност : ± 2% или 2 ℃ Мерење на растојание сооднос : 2 : 1 од Далечина коефициент размер : 1 : 1 Дисплеј резолуција : 0.1 ℃/ 0.1 ℉ Emissivity : 0.95 време на Одговор и одговорот вредност : 500ms&(8-14)um Повторливост : ± 1% или ± ℃ Резолуција : 0.1℃ или 0.1 ℉ Батерија : 2 x 1.5 V копчето батерии(Вклучени) Големина : Прибл. 8.1 x 1.8 cm/3.2 x 0.7 во(L x Максимална Кол.) Пакет листа : 1 x Инфрацрвен Термометар.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите