.

.

Професионален Дигитален вртежен момент Клуч, Дигитални вртежен момент Клуч со Ѕвончето и LED Блиц, 1/4, 3/8, 1/2 Плоштад Диск, вртежен момент Мерење Прецизност Алатки за О

Професионален Дигитален вртежен момент Клуч, Дигитални вртежен момент Клуч со Ѕвончето и LED Блиц, 1/4, 3/8,

DEN 2399.76

Износ
Во продавницата.

Уредот може точно да се измери и контрола на затегнување на вртежен момент на завртки и навртки. [Широко се користи и идеален подарок] : Дигитални вртежен момент клуч уредно ставени во пластична кутија, лесен за складирање и за носење, широко се користи во опрема, инсталација, електротехника, велосипед, мотоцикл, автомобил поправка, одржување и замена на гуми. Забрането е да се донесе клуч блиску до магнетното објекти.5%Работна температура : -10°C -60°CAlarm тип : Ѕвончето / LEDBattery : 2×AAAPackage листа : 1 x клуч, 1 x упатството за, 1 x пластична кутија, 1 × ракавица, А во собата на хексагонални socket Warning : 1.Тоа е погоден за гром затегнување и контрола во автомобилската индустрија и машинската индустрија.Вртежен момент клуч има 3 начини на мерење, имено реално-време на чекање, врв на владата и претходно режим, и може да се сместат 999 групи на снимен вредности. На ratchet плоштадот заеднички се поделени во 1/4 (6.Спецификација : Име : Дигитални вртежен момент Wrench Material : ABS + Електронски Components Length : A-39cm/Б-39cm/C-42cm/D-42cm/E-53cm Connector : 1/4, 3/8, 1/2 Accuracy : насока на стрелките на часовникот : +2%; Спротивно од стрелките на часовникот : ± 2.Дигиталниот вртежен момент клуч може да се прецизно и јасно да се прикаже поставите вртежен момент вредност преку LED екран.Точноста вредност : насока на стрелките на часовникот ±2%, спротивно од стрелките на часовникот ±2.Вртежен момент клуч може да се користи и насока на стрелките на часовникот и спротивно од стрелките на часовникот.Вртежен момент клуч е опремен со 1/4 или 3/8 или 1/2 адаптер. Вртежен момент опсег : A(0. [Високо-квалитетни материјали] : вртежен момент заеднички клуч е направен од високо-сила легури, преку повеќе високи-температура топлински третмани, таа има висока цврстина и тесни occlusion.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите