.

.

Плови Прекинувач, Стабилни Перформанси Резервоарот за Вода Ниво Сензор, Анти-Мешање Висока Стабилност Висока Чувствителност за Лак за Криви Површина(XKC-Y26-PNP 24V Посв

Плови Прекинувач, Стабилни Перформанси Резервоарот за Вода Ниво Сензор, Анти-Мешање Висока Стабилност Висока

DEN 364.56

Износ
Во продавницата.

, со 20mm индукција на далечина.Електронските печатени структура наместо машини обезбедува стабилни перформанси, издржливост и долг животен век.Погоден за сите видови на криви површина, лак, цилиндрични контејнер или гасоводот течни ниво на детекција.Компатибилен со повеќето 24 V адаптер.Карактеристики : Не-контакт течни ниво сензор е применливо за не-метални контејнери и без директен контакт со течност, не се погодени од скалата или други нечистотии.Течни ниво сензор е инсталиран под садот (високо ниво и ниското ниво).Електронските печатени структура наместо машини обезбедува стабилни перформанси, издржливост и долг животен век., со 20mm индукција на далечина.Интелигентни течни ниво репер за вредноста и на ниво на мемориската функција, течни ниво се прикаже на владата, може да се постигне мулти-точка серија конекција.Интелигентна не-контакт течни ниво сензор усвојува напредно процесирање на сигналот технологија и високо-брзина на процесирање на сигналот чип, и тоа нема да биде под влијание на сад дебелина на ѕид кога откривање на течни ниво во херметички сад.Силна компатибилност преку различни неметални материјали контејнери, како што се пластика, стакло, керамика, итн.Силна компатибилност преку различни неметални материјали контејнери, како што се пластика, стакло, керамика, итн.

Параметрите на производот

Model:
XKC-Y26-NPN, XKC-Y26-PNP(Optional)
Operating voltage:
24 (V)
Output type:
PNP/NPN
Rated current:
1-100mA
Switch actuated liquid level:
PNP/NPN
Port type:

Им се допаѓа и на купувачите