.

.

Heayzoki Соларни Задолжен Контролор, Соларен Панел Регулатор на Полнење Контролер, LCD Дисплеј,Лесен за Употреба, z10/z20/z30 Опција,Мулти-Заштита Функција(z10)

Heayzoki Соларни Задолжен Контролор, Соларен Панел Регулатор на Полнење Контролер, LCD Дисплеј,Лесен за Употреба,

DEN 386.16

Износ
Во продавницата.

Совршен за заштита на функцијата, електрична заштита за обратна врска, краток спој, во текот тековната, итн.6 V (Default Вредност, Прилагодлив)Полнење за Обновување на Напон : 13 VLight Контролирана, Пак, На Прагот : PV Панел 8 V (Light-Контролирани вклучување има Доцнење)Режим на Струја : <10m AWorking Температура : -35℃-60℃USB Излез : Dual USB Излез, 5 V/2.Функција : 1.Автоматско исклучување кога батеријата е полна, автоматски меморија за складирање на податоци, лесен за употреба.5, систем напон 12 V/24 V автоматско приспособување. Совршен за заштита на функцијата, електрична заштита за обратна врска, краток спој, во текот тековната, итн.Спецификација : Conditon : 100% Сосема New Item Тип : Соларна Полнење Controller Material : Plastic Color : Како Слики Shown Optional Модел : z10, z20, z30 System Напон : 12 V/24 V Автоматско Adaptation Rated Полнење на струјата : 10 A 20 A 30 ARated Испуштање Струја : 10 A 20 A 30 AMaximum Фотонапонски Напон : Максимум 23 V за 12 V Батерија; Максимална 46 V за 24 V Battery Boost Полнење Напон : 14.7 V (Default Вредност, Прилагодлив)на Испуштање на критичниот Напон : 10.Исклучително лесен и интуитивен за употреба за контрола на работниот статус на целиот систем. Автоматско исклучување кога батеријата е полна, автоматски меморија за складирање на податоци, лесен за употреба. Улогата на сончевиот на полнење и празнење контролер е да се прилагоди на сила доставени од соларен панел на батеријата.Исклучително лесен и интуитивен за употреба за контрола на работниот статус на целиот систем.5, систем напон 12 V/24 V автоматско приспособување. Dual USB излез, максимална струја до 2.4 VFloating Напон : 13. Употреба LCD дисплеј, сите подесувања може да се заврши со едно‑копче операција.Dual USB излез, максимална струја до 2.

Параметрите на производот

Conditon:
100% Brand New
Item Type:
Solar Charge Controller
Material:
Plastic
Color:
As Pictures Shown
Optional Model:
z10, z20, z30
System Voltage:
12V/24V Automatic Adaptation
Rated Charging Current:
10A 20A 30A
Rated Discharge Current:
10A 20A 30A
Maximum Photovoltaic Voltage:
Maximum 23V for 12V Battery; Maximum 46V for 24V Battery
Boost Charging Voltage:
14.4V
Floating Voltage:
13.7V (Default Value, Adjustable)
Discharge Cut-Off Voltage:
10.7V (Default Value, Adjustable)
Discharge Recovery Voltage:
12.6V (Default Value, Adjustable)
Charging Recovery Voltage:
13V
Light-Controlled Turn-On Threshold:
PV Panel 8V (Light-Controlled Turn-On has a Delay)
Standby Current:
<10mA
Working Temperature:
-35℃-60℃
USB Output:
Dual USB Output, 5V/2.5A (Maximum)
Package List:
1 x Solar Charge Controller1 x Manual :

Им се допаѓа и на купувачите