.

.

Камерата Филтер 52 55 58 62 67 72 77 82mm Калеидоскоп на камерата Леќи на Камерата Филтер Фотографија Додатоци Призмата на Филмската Камера Nd УВ Променлива Објект Филтер (Ка?

Камерата Филтер 52 55 58 62 67 72 77 82mm Калеидоскоп на камерата Леќи на Камерата Филтер Фотографија Додатоци

DEN 1093.92

Износ
Во продавницата.

Големината на филтерот е 77mm.Ако се одлучите да купите големина на 82mm, ние ќе ви испратиме адаптер прстен + филтер од 82mm да 77mm.Многу интересни и креативни филтри, се надевам дека ќе може да се добие уникатен фото ефекти.Рамка материјал : 6 серија авијација алуминиум.Стакло материјал : леќа-одделение еколошки K9 оптичко стакло, носат-отпорни и можат да обезбедат долг животен пат.Карактеристики на производот : Како одличен призмата подарок за фотографија додатоци, може да се создаде кул рефракција во фотографии.Користењето на оваа стаклена призма, може да се земе некои интересни ефекти.Во сцени како што се луѓе, пејсажи, ноќни сцени, итн.Големината на филтерот е 77mm.Ако се одлучите да купите големина на 82mm, ние ќе ви испратиме адаптер прстен + филтер од 82mm да 77mm.Многу интересни и креативни филтри, се надевам дека ќе може да се добие уникатен фото ефекти.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите