.

.

Ohaus Скаут SPX2202 Преносни Рамнотежа 2200 x 0.01 g со Носење

Ohaus Скаут SPX2202 Преносни Рамнотежа 2200 x 0.01 g со Носење

DEN 18564.96

Износ
Во продавницата.

Идеален за лабораториски и индустриски апликации, OHAUS Скаут доаѓа во тенок, пластовидно дизајн со големи позадинско осветлување на LCD.Имаме, исто така, вклучени на Ohaus за носење за лесен транспорт и безбедно чување на вашите рамнотежа!.Опремени со напредно мерење технологија, Скаут, исто така, обезбедува повторливи и сигурен мерење на резултатите.Прилагодени за високи перформанси во вашиот објект со брза стабилизација на времето и висока резолуција на мерење на резултати, овие преносни средства постави нови стандарди во лабораториски и индустриски мерење.Издржливост Загарантирана со Супериорен Заштитни Функции.Со проширена конективност опции, вклучувајќи RS232, USB Домаќин, USB Уред, Ethernet и Bluetooth, Скаут обезбедува додаде флексибилност на вашиот собирање на податоци и пренос потреби.Мерење Апликации : Мерење, Делови За Пребројување На Гласовите, Проценти Мерење, Проверка Мерење, Totalization, Екранот Се Одржи.Карактеристики вклучуваат супериорен заштита од преоптоварување, повеќе мерење единици и апликацијата режими.Подобри Искуства со позадинско осветлување Приказ и 4 Копче Операција.Во комбинација со поедноставен 4 копче операција, Скаут е голем позадинско осветлување на екранот ја зголемува читливост во недоволна осветленост услови за работа, и е полесно да видите од далечина.Интегрирани супериорен заштита од преоптоварување систем оценет во 10 пати капацитетот штити рамнотежа во солиден и сложени средини.Супериорен заштита од преоптоварување и да се прошири опции за поврзување.Интегрирани супериорен заштита од преоптоварување и влијание-отпорни пан поддршка заштита од шок и оптоварување на рамнотежа во солиден и сложени средини.Мерење Единици : g, kg, кт, N, оз, ozt, dwt, lb, lb : оз, grn, hkt, sgt, тт, tical, tola.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите