.

.

Hettich Инструменти 66000-01 HettCube Инкубаторот, 18.36 Кубни Метри Волумен, 0 до 60 целзиусови Степени

Hettich Инструменти 66000-01 HettCube Инкубаторот, 18.36 Кубни Метри Волумен, 0 до 60 целзиусови Степени

DEN 302.40

Износ
Во продавницата.

Еко-пријателски со ниска потрошувачка на енергија & низок потенцијал на глобално затоплување.Лесно да се јават на отворање на вратата.Интелигентна контрола на температурата со крстот directioal струење за максимална на топлината.регистрирани производителот.Potentail-слободен аларм за излез.Hettich Hett Cube Ладење Инкубатори се обезбедат оптимални услови за микробиолошки култури, а минимизирање на влијанието врз животната средина.Многу инкубатори со ладење имаат ладење работи цело време со греење кои работат против тоа, но Ладење Hett Cube инкубатори се загреваат или ладно само колку што е потребно.Во оперативниот температура од 37 °C тие трошат помалку отколку од 0,05 k Wh.Се комбинира предностите на природните и принудна конвекција со нежна топлина проток, тие нудат и прецизна контрола на температурата, температурата, стабилноста и единствен h.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите