.

.

SUNYIK Природни Аметист Кварцен Кристал Кластер,Druzy Geode Примерок скапоцен камен Скулптура Сфера(0.2-0.3 lb)

SUNYIK Природни Аметист Кварцен Кристал Кластер,Druzy Geode Примерок скапоцен камен Скулптура Сфера(0.2-0.3

DEN 335.76

Износ
Во продавницата.

Материјал : природен камен,кристал кластер,кварц кластер,суровини и кварц,лекување кристали,необработен камен.Исто така, за клири се покаже на кристал детали, сите на сликата се одвиваат да завршам со тоа, ве молиме љубезно се забележи вистинска големина од Аметист Кластер.Големина е околу 1.Аметист традиционално се користи од страна на Грците за да се заштитат од overindulging, со помош на визуелизација, како и балансирање на нивните емоции.Сите аметист кристал кластер се направени од природни аметист, секое парче што ќе го добиете ќе бидат различни во боја, големина, форма и вените.Метафизички својства : го симболизира мудрост, длабока љубов, посветеност, салда емоционална издигнувања и падови ,кои се користат за да се смири напнатоста;засилува креативни вибрации.Оној што ќе добие најмногу уникатен и ќе бидат слични со нашите слика се прикажува.3 lb;Количина : 1 Pc.Аметист crystsal е poweful и заштитни камен, тоа може да ве заштити од mantal напади и ќе се преобразува на енергија во љубовта.2";Тежина е околу 0.Кварц одговара на Круната чакра, Третото Око Чакра и Thorat Чакра, што има способност да ги отвори овие центри, која се поврзува со нас на повисока свест.Нејзиниот одличен избор за вас да се направи единствена терапија чакра сет со други енергетска чакра камења за реики медитација и исцелување.Се користи за : исцелување,медитација,масажа,реики,прикажување,заштита,fengshui,апсорбира негативната енергија,менување на лоши вибрации,проширување на умот.Од кристали се природни, пукнатината или чипови ќе биде нормална,големини и бои, од нив се различни едни со други, ние ќе испрати она што го имаме од страна на случаен избор.Облик : Нерегуларни,Суровини,Freefrom;Центри : Трето Око Чакра, Круната Чакра;Зодијак : Девица,Стрелец,Јарец,Водолија,Риби;Планета–Јупитер;Елемент : Воздух, Вода.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите