.

.

Моторот Замена на Комплет Модел Авион 2830 Brushless Мотор Мулти-оската Летало Висока јачина на Магнет Микро Моторни 4000KV Три-фаза, што се Користи За РК Мулти-роторот DIY

Моторот Замена на Комплет Модел Авион 2830 Brushless Мотор Мулти-оската Летало Висока јачина на Магнет Микро

DEN 762.72

Износ
Во продавницата.

Мотор, ниска топлина и ниско ниво на косата, отпорност на абење, долг животен век.Моторни надворешниот дијаметар : 27.7 mm.Моторни висина : 28.5 mm.Излез бунари со дијаметар : 3мм.Излез вратило должина : 15mm.Овој мотор има карактеристики на висока брзина и малата големина на* РК brushless мотор, двојно топката лого, neodymium железо, бор висока јачина на магнетна сила, модел 2830, КВ вредност 1680, најчесто се користи во 4 оската, 6 оска или 8 оска авиони вретено мотори.Овие мотори работа убаво и имаат заварени банана приклучоци.Нема други додатоци.Мотор тип : 2830 Motor надворешниот дијаметар : 27.7 mm Motor висина : 28.5 mm Output бунари со дијаметар : 3mm Output вратило должина : 15mm KV вредност : 4000 (приближно)Актуелни : 2.4 [email protected] VSpeed : 42000 [email protected] VWeight : 62.8 g Package вклучува : моторни x1.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите