.

.

Џебен Нож, Џеб Преклопен Нож со D2 Челик Сечилото и G10 Рачка + Џеб Клип.

Џебен Нож, Џеб Преклопен Нож со D2 Челик Сечилото и G10 Рачка + Џеб Клип.

DEN 479.76

Износ
Во продавницата.

ГОЛЕМИНА на & ТЕЖИНА : 4.92" кога нож е затворена. 8.58" кога се отвори, 4.73 ОЗ.D2 НОЖ : D2 челик обезбедува остар жилет за своите перформанси, работ на задржување, абење и отпорност на корозија.G10 РАЧКА : На G10 се справи изработени од fiberglass е многу силен и издржлив, и текстурата на справи со површина обезбедува подобра контрола и удобно се чувствуваат отколку било кој метал се справи.Со џеб клип, тоа е погоден за секојдневно носење.БРЗО ОТВОРАЊЕ : Топката лежишта во стожерот овозможи на еден-раце за брзо отворање на нож преку flipper и се заклучува сигурно на своето место со лагер за заклучување.Широко се Користи : Ова EDC преклопен нож е погодна за отворен авантури, како што се лов, планинарење, кампување, качување, риболов, патување, опстанок.Ова е само-одбрана нож за жени и boy scout опстанок опрема.Производ description This преклопен нож е направен од високо-перформанси D2 челик.На џебен нож со џеб клип е невидлива џеб сметководствена алатка за секојдневна употреба, што се Применува на Луѓето Секојдневна работа, самоодбрана, сигурност, безбедност, воена и војнички нож.Ова е најдобриот подарок за мажите, Тоа е совршен подарок за вашите најблиски, за Божиќ, дипломирањето, годишнина, роденден или денот на Благодарноста, итн.Вкупна должина : 8.58 инчен (отвори)се Справи со должина : 4.92 инчен (затворена)должина на Ножот : 3.66 inch Blade Ширина : 0.79 inch Blade дебелина : 0.3 cm Handle материјал : G10 Blade материјал : D2 steel Weight : 4.73 мл/134 g Hardness : 59-60 HRCLock : Лагер за Заклучување.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите