.

.

Samior BS338 Виткање Џебен Нож, 3.38 инчен Дамаск Slicer Сечилото Папка, Палец Студ Отворен и Лагер за Заклучување, Contoured Абонос Рачка, EDC Кампување Лов, Риболов, Сечење Ножеви

Samior BS338 Виткање Џебен Нож, 3.38 инчен Дамаск Slicer Сечилото Папка, Палец Студ Отворен и Лагер за Заклучување,

DEN 2032.80

Износ
Во продавницата.

Средна големина (Вкупно : 7.48" Затворени : 4.09") за мулти-цел дома задолженија или светло надворешни работи.Полно-Рамно Мелење - Ова нож карактеристики на сечилото земјата со рамен bevels кои се простираат од рбетот, сè до сечење на работ.Ова мелење намалува влечете за време на сечење и се намалува вкупната тежина.Природни Абонос Дрво и Дамаск челик прави уникатни, рачно изработени виткање џебен нож ќе биде горд!.Рамна, чиста ' рбет со ambidextrous двојно палецот studs свилен мазна отворање акција.Дизајн на оваа елегантна рачно изработени Дамаск нож!Се чувствувате своите ергономски елегантни текстура со вашата рака и да уживате во својот лесен, компактен облик во вашиот џеб!Ја збогати колекцијата со бесценето парче на уметноста и уживаат во допирот на стилот што го нуди!. "Целокупната Должина : 7.48"(190mm) Должина на Ножот : 3.38"(86mm) Сечилото Дебелина : 0.078"(2mm) Сечилото Материјал : VG10 Дамаск Сечилото Цврстина : HRC59-61 Сечилото Мелење : Станот се Справи со Должина : 4.09"(104mm) Рачка Материјал : Абонос Лагер Материјал : не 'Рѓосувачки Челик Клип Материјал : не' Рѓосувачки Челик Завртки Материјал : не 'Рѓосувачки Челик Назад Spacer Материјал : не' Рѓосувачки Челик Подлошки Материјал : Бронзени Тежина : 78g / 2.75 оз Заклучување Тип : Лагер за Заклучување ".

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите