.

.

Fielect 2 парчиња KSD301 Термостат 50°C/122°F Нормално Затворен Н. В Прилагоди Snap Диск Граница Контрола Switch Микробранова Термостат Термички Прекинувач

Fielect 2 парчиња KSD301 Термостат 50°C/122°F Нормално Затворен Н. В Прилагоди Snap Диск Граница Контрола Switch

DEN 208.56

Износ
Во продавницата.

KSD301 Контрола на Температурата Switch Technical Параметри : Име на Производ : Термостат за Контрола на Температурата Switch Model : KSD301 Акција Температура : 50°C Акција Тип : Н. 【Широк апликации】- Главно се користи за микробранова,фурна, кафематот,Брзина се Готви на печка,грејач,гас печки, Грејачи,ѕид грејач, шишиња со вода, кафе школка, електрични железо, фен, клима уред, бојлер,итн. 【Нормално Затворен】- оригиналната состојба на KSD301 контрола на температурата се префрлите контакт е затворен и отворен кога уреди со покажувач на температурата надминува оценет температура од 50 целзиусови степени степен.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите