.

.

ZHENGGF 51214 Удар Лого со Жлеб Raceway 70x105x27 mm (1 парче) ABEC-1 Axial Топката Лежишта 8214

ZHENGGF 51214 Удар Лого со Жлеб Raceway 70x105x27 mm (1 парче) ABEC-1 Axial Топката Лежишта 8214

DEN 2193.60

Износ
Во продавницата.

Предмет : 51214; Имајќи Тип : со жлеб raceway.Создаден Кол (d) : 70 мм; Надворешниот Кол (д1) : 105 mm; Радиус (мин) (r) : 1. Статички Товар Рејтингот(Кор) : 189000 N; Динамика на Оптоварување(Cr) : 72800 N. Висина (Т) : 27 mm; Понесе Кол.Дозвола (Д1) : 72 мм; Надворешниот Кол.Пилот (D) : 105 мм.Тежина : 817 g; Количина : 1 Lot = 1 КОМПЈУТЕР; Површина Грубост : Ra 0.05; Вртежи Капацитет : 70*105*27mm.УДАР ТОПКАТА BEARINGSA удар имајќи е типичен ротари тркалање-елемент имајќи.Оваа лежишта дозволи ротација помеѓу делови, но се наменети за поддршка предоминантен axial оптоварување.Сорти на удар лежишта се Удар Топката Лежишта, Цилиндрични Удар Валчести Лежишта, Коси Ролери Удар Лежишта, Сферични Toller Удар Лого, Течност Лежишта и Магнетни Лежишта.Во повеќето случаи, тоа се гледа дека на Удар Лежишта се генерално се користи во автомобили како напред брзини во модерен автомобил менувачи употреба спирален брзини кои ја зголемува мазност и curtails непотребна бучава.Ова предизвикува axial сили и треба да се справи со.За разлика од оваа, Ќе се Лежишта се исто така се користи со радио антена јарболи за да се намали товарот на антена rotator.Значителен цитирањето на Удар Имајќи во автомобилот е целосно заштитено "исфрли" лого, исто така познат како на спојката ослободување имајќи.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите