.

.

PlayStation 4 Заштитна Кожата Decal Налепница Set - Final Fantasy Стил 2 7

PlayStation 4 Заштитна Кожата Decal Налепница Set - Final Fantasy Стил 2 7

DEN 527.76

Износ
Во продавницата.

Play Station 4 Кожата е отпечатена со супер-висока резолуција и ултра високо сјаен финиш.Тоа ја заштитува вашата уреди од гребење, бледнее, и пилинг.Нашиот патентиран напредни воздух-порака на винил гарантира совршена инсталација во секое време.Пакетот Содржи - 1 PS4 Конзола на Кожата(Налепница) - 2 PS4 Контролер на Кожата(Налепница) - Вистински контролор не се вклучени.Инсталирајте 1)Чистење на единица површина, како темелно, како е можно.Употреба на триење алкохол на lint-слободен крпа за да се отстрани било маснотии или други contaminates.Повеќето проблеми на не-држејќи се должи на некои тип на масло или маст која е на единицата ПРЕД да инсталација. 2) Излупете едно парче на Кожата од хартија, лагер.НЕ дозволувајте да лепило страна на допир ништо. 3) Утврдување на вработување, се применуваат на Кожата(Налепница) на површината користење на вашите прсти или од страна на вашиот палец, почнувајќи од еден агол и работат на вашиот пат низ површината. 4) Ако некое парче не е се случува директно, можете да ја нежно подигнете ја врати.Не се водат од неговата оригинална големина. 5) Ако е инсталиран полека и внимателно, НЕ треба да има воздушни меурчиња лево под кожата(Налепница).Било воздух кои можат да бидат заробени под кожата(Налепница) за време на инсталацијата ќе отидат во времето.По желба : За најдобар резултат, ќе се применуваат топол воздух за да decal површина за да ги активирате хемиски агенс за подобро stickiness.Користење на фен за коса е добро.Едноставно деинсталирање кора исклучување на налепница.Не леплива хаос или остатоци лево.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите