.

.

Foto&Tech 360 Секој Агол, Безжичниот Далечински Управувач Shutter Ослободување Работи 100 Метри Компатибилен со Олимп E-M5 Mark II, E-M5, Е-М1, E-M10, Пен-F, Pen E-PL8, Pen E-PL7, Pen E-P5

Foto&Tech 360 Секој Агол, Безжичниот Далечински Управувач Shutter Ослободување Работи 100 Метри Компатибилен

DEN 743.76

Износ
Во продавницата.

Работната Далечина на 100 Метри, се пука низ ѕидови, 360 секој агол.Авто фокус на камерата леќи на камерата, половина притиснете, потоа пукаат. 4 второ одложување.Таа поддршка за flash.Одличен за долги фотографија и месечината фотографија.Заштеда На Енергија Дизајн, Долг Работен Час.Не се постави потребни за камерата.Работи како безжичен далечински и жичен далечинското.Тоа не поддржува снимање на видео.Користење на FSK 2.4 GHz безжична контроли систем кој повеќе сигурност и стабилност.Безжична shutter далечински управувач со еден истрел, на време застаруваат фотографија и Крушка функција.Комуникациски канал : канал 16.Користење на AAA батерија, тоа е лесно да се купат и прифатлива.Две парчиња од батеријата работното време е до 400 часа.Можете да се префрлите на различен тип на блендата кабел како што следува на контрола на различни камера модели од различни брендови.Вклучувајќи : Transmitterx1, Receiverx1, поврзете cablex1, топла чевли adapterx1. Батеријата не е вклучена.Систем на владата : FSK 2.4 G Операција канал : 16 Работа на далечина : 100+ Батеријата е потребно : ААА x4 Shutter порака : Половина притиснете, целосно притиснете Shutter поврзете порт : 2,5 mm поврзете порта предавателот екранот во мирување : 1000 часа примачот на мирување : 400 часа димензии на предавателот : 33.5 мм*99mm*15.3 mm димензии на приемникот : 70.5 мм*38mm*25мм.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите