.

.

HUHETA KN95 Лицето Маска, 30 Пакет Поединечно Завиткани, 5-Ply Дише & Удобно Безбедност Маска, Филтер Ефикасност=95%, Заштитна Куп Прашина Маски Против PM2.5 (Црвено)

HUHETA KN95 Лицето Маска, 30 Пакет Поединечно Завиткани, 5-Ply Дише & Удобно Безбедност Маска, Филтер Ефикасност=95%,

DEN 1103.76

Износ
Во продавницата.

5-Ply Заштитна : Оваа маска е направена од 2 не-плетени надворешните слоеви, 2 топи разнесени внатрешниот филтер, 1 не-плетени ткаенини средниот слој за апсорпција на влага.Ова 5-Ply маска е дизајнирана да понуди поголема заштита отколку стандард за еднократна употреба 3-Ply маска. (ПС : Има два слоја на топи разнесени ткаенина.Кога тие се произведени, тие се лесно да се држиме заедно, што ќе предизвика да ги заменат со еден слој, може да се одвои од триење нив).Надгради Пакување : Овој пакет е добро спакуван со печат етикета која вклучува 30 поединечно завиткани маски, која може да се избегне загадување предизвикано од страна на допир кога преземањето на маска и, исто така, може да биде совршено поставени во вашиот ранец, ташна и џеб.Удобен за носење и употреба.Висок Филтрација : минимум филтер ефикасност е 98%, во голема мера имајќи од прашина, ЧАСОТ 2.5, магла, чад, автомобилот издувни гасови, итн.Совршен За семејства, канцеларија на персоналот, магацински работници.Удобно S НАШИТЕ ПРЕДНОСТИ : .ПОБРЗО - Секој од нашите маска е во НАС продавница, која ви дава најбрз испорака.ИЗДРЖЛИВИ - увото јамка е издржлив и флексибилни, не е лесно да се скрши при користење.ВИСОК КВАЛИТЕТ - Тоа е 5 слоеви и на филтрација е над 95%, што нуди поголема заштита отколку стандард за еднократна употреба 3-Ply mask INDIVIDUAL ПАКЕТ - Сите маски се во поединечни пакети, кои може да се избегне загадувањето предизвикано од контакт кога го користите маска.HUHETA KN95 лицето маска е идеален избор за вашата дневна употреба, можете да ја користите во училиште, канцеларија, со јавен превоз, градските улици, трговски центри.Не сте далеку од прашина, ЧАСОТ 2.5, магла, чад, автомобилот издувни гасови, итн.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите