.

.

Само Priming Пумпи, Едноставно Расклопување на Перисталтиката Течни Пумпа за Биотехнологија

Само Priming Пумпи, Едноставно Расклопување на Перисталтиката Течни Пумпа за Биотехнологија

DEN 1905.60

Износ
Во продавницата.

Променлива Насока : На перисталтиката пумпа главата со променлива насока, која може да се контролира насоката преку позитивни и негативни конекции.Широка Употреба : се Користат за експерименти, биохемиска анализа, лекови, парична казна хемикалии, биотехнологијата, лекови.Примена : Погоден за експериментални истражувања, експерименталниот мониторинг, инкџет печатење, аквариум, smart home, авијација операција.Лесно да се Размонтираат : Ова е перисталтиката пумпа главата дизајниран за лесно демонтажа, лесно чистење и одржување.Основни Карактеристики : Работна средина е 0-40℃, релативната влажност

Параметрите на производот

Item Type:
DC Peristaltic Pump
Material:
Aluminum Alloy
Applicable Power Supply:
DC12V
Working Environment:
Temperature 0-40℃, Relative Humidity
Medium Direction:
The direction of the peristaltic pump depends on the positive and negative stages of the power supply, and the terminals can be arbitrarily selected for positive and negative stages
Flow Range:
0-200 ml/min, 200ml/min need to be customized
Speed Range:
1-500 rpm need to be customized
Speed Range:
1-500 rpm
Package List:
1 x Peristaltic Pump :
Don't overload use :

Им се допаѓа и на купувачите