.

.

Banjo RB300-200 Полипропилен Цевки Вклучите, Намалување на Черупка, Распоред на 80, 3 NPT Машки x 2 NPT Женски

Banjo RB300-200 Полипропилен Цевки Вклучите, Намалување на Черупка, Распоред на 80, 3 NPT Машки x 2 NPT Женски

DEN 263.76

Износ
Во продавницата.

Banjo произведува вентили, спојки, пумпи, цевки и црево фитинзи, и други течност ракување со производи за индустриски апликации.На NPT теми се создаде построги печат од директно теми.Во прилог, тоа е засилен со fiberglass за дополнителна издржливост, сила, и хемиска отпорност.Приклучоци се достапни навој или unthreaded, во многу форми, стилови, димензии и распоредот (цевка дебелина на ѕид).Машки NPT теми на едниот крај и женски NPT теми на други за поврзување на цевки со различни цели.Кога купување на цевководни фитинзи, го разгледа барањето, како ова ќе влијае материјал тип, формата, големината, и бара издржливост.Компанијата, основана во 1995 година, е со седиште во Crawfordsville, ВО. Оваа Banjo RB300-200 намалување черупка е распоред 80 полипропилен цевка фитинг со 3" машки NPT и 2" женски NPT навој конекции.Се справува со притисоци до 150 psi на 70 степени Ф Распоред 80 полипропилен за подебел ѕид од распоредот 40.Тоа е машки Национален Цевка Коси (NPT) теми на едниот крај и женски NPT теми на други за поврзување на женски и машки навој цевка или монтирање.Редуктор черупка за поврзување на две цевки со различна големина и крајот видови.Прецизност моделирани во sterilizable полипропилен за димензионална стабилност и засилен со fiberglass за дополнителна издржливост, сила, и хемиска отпорност.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите