.

.

Wilton Б. А. С H 14 Топката Peen Чекан, 32 Оз (33214)

Wilton Б. А. С H 14 Топката Peen Чекан, 32 Оз (33214)

DEN 1343.76

Износ
Во продавницата.

НЕРАСКИНЛИВО се СПРАВИ со ТЕХНОЛОГИЈА : Челик core елиминира кршење време overstrikes.МАРКА ЗЕЛЕНА ГЛАВА : Hi-Vis, капка-фалсификувани 46 HRC челик глава endures најсложените апликации.ЕРГОНОМСКИ РАЧКА : Облик и задебелена за подобрена удобност и помалку вибрации.LANYARD ДУПКА : Безбедно да се обезбеди чекан да зглоб или стационарен објект.НЕ се ЛИЗГА на ЗАФАТ : Вулканизирана гума рачка за безбедно зафат додека паѓа.На Wilton, ние сме на neverending патувањето да се создаде највисок квалитет, повеќето неуништив алатки на пазарот.На ова патување ние сме успеа да дизајн и датотека патенти за светот повеќето трајни чекан со Трајни® се Справи со Технологија, револуционерен дизајн, и инженерните не се лизга гумени зафат.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите