.

.

Видео Фаќање Картичка 4k, HDMI Фати да USB Видео Фотографирање Уред, 1080P HD 60fps во Живо и за Снимање на Видео и Аудио Уред за Фотографирање

Видео Фаќање Картичка 4k, HDMI Фати да USB Видео Фотографирање Уред, 1080P HD 60fps во Живо и за Снимање на

DEN 239.76

Износ
Во продавницата.

Лесен за употреба:Не треба да се инсталира на секој возач , тоа е многу лесен за употреба.нека вашиот живо стриминг на Грч, You Tube, Facebook, Twitter, ПРЕ, Potplayer и VLC.HD и брзина :.Лесно поврзете вашиот dslr фото, видео камера или акција Cam Линк до вашиот PC или Mac за игра снимање без надворешно напојување.0 висока-брзина на пренос порта го прави полесно за вас да се имаат во реално време стриминг на Грч,на Youtube,за ПРЕ,за Potplayer и за VLC.0 видео фаќање картичка може да се фати е погодна за висока дефиниција стекнување, предавање на снимањето, медицински слики, игра забава во живо, итн.Исто така Одлична за игри, состаноци или во живо стриминг на Youtube, го витка и многу повеќе!Технички Спецификации : HDMI resolution : Max текст 4 K 60 Hz излезни Видео резолуција : Max излез 1920×[email protected] Hz излезни Видео формат : YUV420/JPEG Поддршка видео формат : 8/10/12bit Длабоко боја Поддршка аудио формат : L-PCM Поддршка AWG26 стандарден HDMI кабел : текст до 10 метри Поддршка повеќето стекнување на софтвер, како што VLC / OBS / Amcap, итн Поддршка на Windows / Андроид / Mac OS Врска Работа : 1 : Поврзете го UHD сигнал извор и HDMI влез порта за USB стекнување картичка со еден HDMI линија 2 : Приклучете USB машки на USB стекнување картичката во USB-порта на компјутер 3 : Собирање операција чекори (ПРЕ) : отворете софтвер - додадете нов извор - одберете "видео фотографирање уред" - го поставите screen size - одберете "студио mode" (двоен прозорец) - кликнете на "start recording".

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите