.

.

Флексибилни Магнетна База на Носителот Стојат Флексибилни Универзална Застане за Dial Тест Индикатор Мерач

Флексибилни Магнетна База на Носителот Стојат Флексибилни Универзална Застане за Dial Тест Индикатор Мерач

DEN 1554.96

Износ
Во продавницата.

1 * Магнетна Флексибилни База На Носителот Застане.Dial тест индикатор мерач не е вклучена.Кога стегање на dial индикатор стегање ракав на стегање ракав на метар рамка, стегање сила не треба да биде премногу голем.Ако треба да се сврти во насока на метар, олабавување на затегнување ракав прво.Ако треба да се сврти во насока на метар, олабавување на затегнување ракав прво.Кога бирате индикатор е во употреба, потребно е да се качи на dial индикатор на магнетно види носителот или универзалниот zhi види држачот за употреба.Не им помогнам на работното парче под сонда или пад на сонда остро.Не им помогнам на работното парче под сонда или пад на сонда остро.Во истрагата е во контакт со работното парче.По стегање, мерење род треба да биде во можност да се движи глатко и флексибилно без притискање.Горниот, долниот, предната и задната позиции на dial индикатор може да се прилагоди произволно.По dial индикатор е стегната, не се сврти на метар тело пред расклатување на затегнување ракав.По dial индикатор е стегната, не се сврти на метар тело пред расклатување на затегнување ракав.Контакт метод помеѓу сонда и на работното парче е прикажано на сликата.Кога мерење, што треба да нежно подигнете мерни шипки, се движат на работното парче под сонда, и бавно спуштете ја.Генерирање на моментален влијание на мерење на сила, донесе грешка при мерење на мерење. 【v-жлеб】Оваа магнетна база на носителот усвоена на v-жлеб дизајн на дното за стабилна монтажа на цилиндрични површини.Кога бирате индикатор е во употреба, потребно е да се качи на dial индикатор на магнетно види носителот или универзалниот zhi види држачот за употреба.Генерирање на моментален влијание на мерење на сила, донесе грешка при мерење на мерење.Табела рамка треба да биде поставена на рамна плоча, а workbench, или рамна положба.

Параметрите на производот

Material:

Им се допаѓа и на купувачите