.

.

JGB Претпријатија A007-1604-0120 Орел Портокал/Заоблачено Вшмукување и Празнење Црева, 10 x 10', Алуминиум Машки x Женски Камери, Crimped, 40 psi Работен Притисок, ПВЦ

JGB Претпријатија A007-1604-0120 Орел Портокал/Заоблачено Вшмукување и Празнење Црева, 10 x 10', Алуминиум

DEN 1211.52

Износ
Во продавницата.

Мазни Создаден, флексибилни ПВЦ цевка.Цврсти ПВЦ хеликс, синтетички плетење засилување.Брановидни К. Г. поклопец.Лесни и флексибилни.Надворешни хеликс обезбедува за лесно да ги влечете.Вшмукување и празнење црева за употреба во риби вшмукување и изнајмување/градежништво транспорт.Лесни и флексибилни.Обезбедува анти-статички со бакарна жица крајот.Надворешни хеликс обезбедува за лесно да ги влечете.Номинална за двете вшмукување & празнење.Јасно sidewall дозволи визуелна проверка на материјалните текови.Дизајниран за земјоделство, каменолом, наводнување, рударството, градежништвото и индустриски апликации.JGB Eagleflex II е специјално дизајниран за употреба на притисок за миење машини со работни притисоци до 6000 PSI и температури до 310°F. Дизајниран како традиционален гума вода црево, заедно со стандардни Mx F Градина Црево Нишка (БОРБА) солидна месинг фитинзи.Совршена Градина Црево идеален за резиденцијални и лесни комерцијални корисници.На цревото е како одговараат за перење на вашиот автомобил, RV, или на брод, како што е за миење-надолу се користи во индустриски погони, коњ плевни, и пејзаж апликации.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите