.

.

DEWALT Прашина Extractor за DCH263 Ротари Чекан, D-Справи, 1-1/8-Инчен (DWH205DH)

DEWALT Прашина Extractor за DCH263 Ротари Чекан, D-Справи, 1-1/8-Инчен (DWH205DH)

DEN 3877.68

Износ
Во продавницата.

5-инчен Оваа прашина extractor овозможува малку должини до 10-инчен во вкупна должина за дупчење апликации.Табела 1 OSHA 1926.5-инчен рамо и мал дијаметар битови до 0.Прашина extractor монтирани ПРЕДВОДЕНА за светење на слаба светлина работа средини.Оваа единица вклучува OSHA 1926.1153-компатибилен.Три заменливи оптимизиран прашина млазницата шефовите на прашина extractor се подесени за до 1-инчен дијаметар битови, сите стоп бити до 1.Опремен со филтер за чистење механизам и HEPA филтер, тој ги отстранува 99.1153 во согласност Прашина Кутија Собранието.97% од воздушни честички 0.Компактно вметнати дизајн; Ротари чекан и прашина собирање само 3.3 microns или поголема.Брзо ослободување за лесна алатка за монтажа и демонтажа.Долгорочните јасно висок капацитет прашина кутија со заменливи HEPA cannister која се отстранува 99.5-инчен рамо и мал дијаметар битови до 0.На DWH205 DH карактеристики три млазницата глави за максимално собирање прашина за време на апликација.Оваа прашина екстракција систем се одликува со моќен вградени во моторните за зголемување на вшмукување и високи перформанси за дупчење.3 microns или поголема.72-инчен широк инсталиран.DEWALT прашина extractor малку должини до 10-инчен во вкупна должина.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите