.

.

WYZworks Мини 50g 3D Печатач Филамент - ABS 3.00 mm Светло Сива

WYZworks Мини 50g 3D Печатач Филамент - ABS 3.00 mm Светло Сива

DEN 467.76

Износ
Во продавницата.

Густина : 1.25 g/cm3.Се препорачува Печатење на Температура : 180 - 230°C. Затегнувачка Принос : 55 Mpa (GB/T1040-1992).Flexural Сила : 1355 Kg/cm3.Flexural Modulus : 4500 Mpa.Нашата линија на висок квалитет на 3 D filaments, направени од богородица одделение (суровини бела пелети).Произведени & темелно тестиран под строги упатства да им даде на најдобрите можни резултати.Заедно со лабава температура опсег за да ви даде мазна отпечатоци кои бараат помалку калибрација и даде исклучи помалку екструдер прашања.Компатибилен со повеќето 3 D печатари во моментов се надвор од пазарот.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите