.

.

16Pcs Дупка Видов Комплет, Дупка Видов Сет за Дрво, Дупчење Дрво Дупка Видов Комплет, Црна Видов Ножеви Оксидација Anticorrosion Дрво

16Pcs Дупка Видов Комплет, Дупка Видов Сет за Дрво, Дупчење Дрво Дупка Видов Комплет, Црна Видов Ножеви Оксидација

DEN 892.56

Износ
Во продавницата.

Премиум Квалитет : премиум опрема дизајн го прави дупка повеќе точни и симетрични, и јаглероден челик заби обезбедува брза и чиста сеча.Најдлабоките сечење длабочина е 25 mm.Сет, исто така, ги опфаќа хексадецимален копче и 2 центар вежба.Голема претстава : Оваа дупка видов комплет е изработена од јаглероден челик материјал, а површината се третира со црна оксидација кој обезбедува лесна заштита од корозија на третирани делови.Практична Алатка : Прецизност целосно земјата производство кое обезбедува неспокојот чип отстрани.Со висока прецизност, мазна сечење на рабови, особено отпорност, и отпорност на абење.Комплетен Прибор : комплет вклучува популарни дупка видов големини за да ги задоволат вашите различни барања.Ќе добиете, 12 x Дупка Видов, 2 x Mandrel, 1 x L Форма Клуч, 1 x Инсталација Одбор, 1 x Сива Складирање Кутија.Предности : Опремени со дупка видов држач за полнење со големина индекс за лесен за складирање и организирање.Дизајнирано за да ги задржи сите компоненти на организиран и удобен за носење.Спецификација : Предмет Тип : Дупка Видов Комплет Материјал : Јаглероден Челик Цел : Јаглероден Челик Дупка Видов Боја : Црна Систем : Метрички Ладење Тип : Надворешно Ладење Сечење Дијаметар : Прибл. 19mm / 0.74 во, 22mm / 0.86 во, 29mm / 1.14 во, 32-милиметри / 1.25 во,38mm / 1.49 во, 44mm / 1.73 во, 51mm / 2in, 64mm / 2.51 во, 76mm / 2.99 во, 89mm / 3.5 во, 102mm / 4.01 во, 127mm / 5in Дијаметар на Рачка : Прибл. 9.5 mm / 0.37 во Надворешниот Сечилото Совет Агол : 45° Пакет Листата : 12 x Дупка Видов 2 x Mandrel 1 x L Форма Клуч 1 x Инсталација Одбор 1 x Сива Кутија за Складирање Забелешка : Оваа дупка видов комплет не е погоден за тешко материјали, како што се МДФ, тврдо дрво и метал.Погоден за меки материјали, како што се пластични одбор, тенка пвц одбор, гипс картон, плута.

Параметрите на производот

Item Type:
Hole Saw Kit
Material:
Carbon Steel
Purpose:
Carbon Steel Hole Saw
Colour:
Black
System:
Metric
Cooling Type:
External Cooling
Cutting Diameter:
Approx. 19mm / 0.74in, 22mm / 0.86in, 29mm / 1.14in, 32mm / 1.25in,38mm / 1.49in, 44mm / 1.73in, 51mm / 2in, 64mm / 2.51in, 76mm / 2.99in, 89mm / 3.5in, 102mm / 4.01in, 127mm / 5in
Diameter of Handle:
Approx. 9.5mm / 0.37in
Outer Blade Tip Angle:
45°
Package List:
12 x Hole Saw :
2 x Mandrel :
1 x L Shape Wrench :
1 x Installation Board :
1 x Grey Storage Box :
Note:
This hole saw kit is not suitable for hard materials, such as MDF, hardwood, and metal. Suitable for soft materials, such as plastic board, thin pvc board, gypsum board, cork. :

Им се допаѓа и на купувачите