.

.

55мм и 58mm 14 Парче Филтер Поставени Вклучува 3 PC Филтер за Полнење (УВ-CPL-FLD) и 4 PC Блиску До Филтер Поставени (+1+2+4+10) за Nikon D5600, D3400 dslr фото Камера со Nikon 18-55мм f/3.5-5.6 G VR и Nikon 70-

55мм и 58mm 14 Парче Филтер Поставени Вклучува 3 PC Филтер за Полнење (УВ-CPL-FLD) и 4 PC Блиску До Филтер

DEN 959.76

Износ
Во продавницата.

55мм и 58mm филтри за Nikon D5600, D3400 dslr фото Камера со Nikon 18-55мм f/3.5-5.6 G VR AF-СТР DX и Nikon 70-300мм f/4.5-6.3 G ЕД.Идеален за заштита на вашите вредни леќа од гребнатини и прашина.Им овозможува на макро фотографија користење на стандарден објектив.УВ филтер апсорбира ув зраците, Кружни Поларизирана филтер елиминира одблесоци од не-метални површини.Комплет Вклучува 55мм 3 PC Филтер за Полнење + 55мм 4 PC Блиску до сет (+1 +2 +4 +10 филтри) + 58mm 3 PC Филтер за Полнење + 58mm 4 PC Блиску до сет (+1 +2 +4 +10 филтри) + Микрофибер Крпа за чистење. 3 Парче Филтер за Полнење Заштита на вашите леќи на камерата од ултравиолетова светлина, додека зголемување на вашиот уметнички можности со овој Суштински филтер за полнење.Комплеткоја вклучува ув филтер, кружни polarizer, и затоплување filter-е идеален додаток за камери со 58mm филтер големина. 4 Парче Блиску До Филтер Мулти Обложени 4 парче Close-up Filter Set се состои од +1, +2, +4 & +10 diopters.Ова е совршен, економска алтернатива на макро леќа.Close-up филтри нудиме еден свет на нови и креативни можности.Тие работат добро со двете традиционални & дигитални камери.Сетот доаѓа со практични за носење.Филтер компатибилна со следниве објективи + многу други објективи кои имаат 58mm тема.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите