.

.

3D HD 360 степени Птица Приказ на Камерата Систем за Ford Еверест 2017

3D HD 360 степени Птица Приказ на Камерата Систем за Ford Еверест 2017

DEN 751.20

Износ
Во продавницата.

360° Опкружувачки Видите Следење Помош : Приказ на bird ' s-eye, предните и задните ставови, што го прави возможно да се провери на возилото 360-степен околина истовремено со или диск или паркинг режим.Лесна Панорамски Поглед : 4x 180° ултра широк агол камери обезбеди целосен приказ и не мртов на самото место.Супер HD 720 P висока резолуција на сликите излез.Поддршка реално време видео, реприза, снимање, dvr функција.Супер Ноќ Визија. 3 D и 2 D приказ на чекање задолжително.Лесна инсталација.Не треба калибрација, без оштетување на вашиот автомобил.Карактеристики - Со 4 ултра-широк агол рибино око камери, овој модул ви овозможува необработени слики за обработка. - Го поддржува 360° лесна птица приказ на екранот без да се слепи агол. - Со автоматско генерирање на birdview, можете да уживате во неговите калибрација и работата. - Го поддржува непрекинато возење евиденција и четири-во-едно видео слика за реално време следење.Спецификација Image Sensor : 0130/225 Оптички Големина : 1/3 инчен Пиксели Теренот : 6.35*7.4 µm Ефективни Пиксели : 1280(H)*960(V) Хоризонтална Резолуција : 580 TVL Видео Формат : PAL/NTSC S/N Сооднос : >520d B Динамички Опсег : 72d B Авто Електронски Изложеност : Електронски Возен Shutter Минимум Ламиниране : 0.1 Лукс Видите Агол : 180 Степен Излезен Напон : 1.0 VP-P/75Ω Видео Резолуција : 2560*1440 Напон : 12 V(8-30 V) Потрошувачка на Струја : <400m A Режим на Струја : <10m A Операција Температура : -30 – 75℃ Температура на Чување : -40 – 80℃ Водоотпорен : IP68 Пакет Содржина 1x Домаќин 4x Камери (задна, пред се, лево, десно) 1x IR приемник 1x Моќ/контрола во комбинација кабел 4x Камера продолжување кабли 1x Шок сензор 1x Далечински Управувач.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите