.

.

BoKa-Продавница - 1X 5A/10A/15A/20A/30A Коло Прекинато 12V Push Копчето Resettable Термички Коло Прекинато Панел Планината Со Водоотпорен Капа

BoKa-Продавница - 1X 5A/10A/15A/20A/30A Коло Прекинато 12V Push Копчето Resettable Термички Коло Прекинато

DEN 335.76

Износ
Во продавницата.

100% Сосема нов и Висок квалитет.Електрична Опрема & Материјали, Алатки, Посебни вклучуваат : Кујна Чешми & Додатоци, садопери Додатоци, Бања Хардвер, Вратата Хардвер, Мебел Хардвер, Windows Хардвер, Конектори & Адаптери, LED Осветлување, Затворен Осветлување, Внатрешно Осветлување, Други Осветлување Додатоци, Конектори & Терминали, Кабел Собранија & Додатоци, Осигурувачот Компоненти, Прекинувачи & Додатоци, Градинарство Алатки, Рачни Алатки, Мерење & Анализа Инструменти, Инструмент Делови и Додатоци.Одличен квалитет, брза испорака, едноставно по продажбата.Ние правиме максимални напори за да се обезбеди на клиентите со задоволителна услуга. 90% конвенционалните нарачки ќе бидат доставени во рок од 15-25 дена.Спецификација : Бренд new Material : пластични + metal Color : Black Voltage : AC 125/250 V, DC 50 VCurrent : 5 A / 10 A / 15 A / 20 A / 30 A (изборен)Напон Оценка : 12 VNominal Напон Оценка (AC) : 250 VNumber на Столбови : 2 Thread дијаметар : 10mm Break Време : Instantaneous Feature : Push копчето коло прекинувач за работа до 50 volts DC или 250 volts AC.Дел кој не е наменет за притисни на / убивам прирачник прекинувач операција, но го копчето што се појавува надвор од преоптоварување и се враќа со туркање назад во.Притисни-за-ресетирајте соработка со бела manual копчето за ресетирање.Месеци во 3/8 инчи (10 mm) тркалезна дупка.Парична казна изработка и добри перформанси.Лесно да се инсталира.Издржливи во употреба.Погоден за автомобилската, индустријата, морски итн.Пакет се вклучени : 1 x Коло Прекинато.

Параметрите на производот

Brand new :
Material:
plastic + metal
Color:
Black
Voltage:
AC 125/250V, DC 50VCurrent
Rating:
12VNominal Voltage Rating
(AC):
250 VNumber of Poles
Feature:
Push button circuit breaker for operation up to 50 volts DC or 250 volts AC.The part is not designed for push on / push off manual switch operation, but the button pops out at overload and is reset by pushing back in.Push-to-reset operation with white manual reset button.Mounts in 3/8 inch (10 mm) round hole.Fine workmanship and good performance.Easy to install.Durable in use.Suitable for automotive, industrial, marine etc.
Package included:
1 x Circuit Breaker

Им се допаѓа и на купувачите