.

.

Theatoz Помине Вежба Малку Големи Конус, Десната Рака, Електрични Датотека, Ноктите Алатка, Волфрам Карбид Вежба Битови за Отстранување на Гел лак Акрилик Потопување в

Theatoz Помине Вежба Малку Големи Конус, Десната Рака, Електрични Датотека, Ноктите Алатка, Волфрам Карбид

DEN 239.76

Износ
Во продавницата.

БРЗО тие може да се користи на природниот нокт и продолжување на ноктите но вие внимателно да го изберете вистинскиот делови.На Крупни вежба делови обично се користат за продолжување на ноктите, додека на Среден и Фино е да се користи за природни нокти.Нашите нокти битови ќе ви овозможи да се обезбеди брз, згодна и без мака акрилик помине уметност услугата на вашиот клиент.Кај различни видови на битови на располагање, карбид оние со злато, сребро, виолетова, виножито и црн дијамант грб.Нашите cleanable и инфекција-отпорни помине вежби се внимателно дизајнирани за да ви овозможи со најбезбедната искуство.Еве како производ карактеристики го прават тоа вонредни : Направен од тешки карбид материјал, така што нема триење и минимум на топлина за да се спречи discomfort The карбид делови се направени од метален карбид (што е 20 пати посилни од челик), па исклучително долга-трајни и можат да бидат лесно се чистат.Карбид битови се одлична алатка за напредни корисници и се идеални за отстранување на акрил или гел лак.На вежба битови, исто така, имаат разлика барел можете да изберете голем барел или мали барел за работа и со различни coarseness нивоа за да ви помогне да се постигне било каков вид на површината работа, скратување и backfills easily Includes Екстра Крупни Карбид Вежба Малку за брзо вештачки нокти ребаланс и брзо отстранување на акрил или гел на ноктите enhancements Sized да одговара на повеќето професионални електрични нокти датотеки со пресврт-отворете 3/32" месо тело.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите