.

.

TankFirst Заврши Аквариум Вода и средство за смекнување на косата - Риба Вода клима уред, Веднаш ги Отстранува Хлорот, Chloramines, Амонијак и Nitrites од Риба Тенкови

TankFirst Заврши Аквариум Вода и средство за смекнување на косата - Риба Вода клима уред, Веднаш ги Отстранува

DEN 479.76

Износ
Во продавницата.

НЕ Е СТРАШНО МИРИС!Проблемот со некои други аквариум вода климатизери е дека тие мириса ужасно.Хобисти се прелива овие stinky производи во нивните аквариуми исполнет со нивните омилени водни миленичиња и, ДА, риба може да мирис!Нашите Tank First вода и средство за смекнување на косата го РЕШАВА ОВОЈ ПРОБЛЕМ со користење на природен додаток тоа е само како ефикасна без фаул мирис.Вашата риба никогаш не треба да страдаат повторно!.СЕЧЕЊЕ НА РАБОТ ФОРМУЛА!Прави допрете вода ВЕДНАШ БЕЗБЕДНО со отстранување на хлор, и chloramines; тоа, исто така, detoxifies амонијак.Нашата целосна премиум средството за смекнување на косата е совршен за сите слатководни, морски, и гребен аквариуми.Нашата премиум 16.9-унца шише третира од 1.000 литри.Се користи 1 capful или 1 лажичка по 10 литри.СУПЕРИОРНИ ПЕРФОРМАНСИ!Нашата Премиум Вода и средство за смекнување на косата е ДОКАЖАН и ДОВЕРЛИВ за употреба со сите слатководни и saltwater видови, вклучувајќи живеат корали и други без ' рбетници како што се shrimps и полжави.Дури и НАЈПОЗНАТИТЕ ЧУВСТВИТЕЛНА РИБА СЕ БЕЗБЕДНИ и тоа е совршен избор за СЛАТКОВОДНИ РАКЧИЊА и телевизија засадени аквариуми и како betta вода и средство за смекнување на косата.ЗАБЕЛЕЖИТЕЛНИ РЕЗУЛТАТИ!Користете го нашиот Tank First риба резервоарот за вода и средство за смекнување на косата при додавањето на вода се губи со испарување, за време на вода промени, како и кога амонијак и/или нитрат нивоа се мерливи.За точните детали за тоа како да ги користат нашите вода и средство за смекнување на косата да се отстрани амонијак види опис подолу.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА!Нашата формула е многу простувањето на додавање на малку премногу.Непрецизна мерење и мали spills нема да влијае врз вашиот аквариум или вашите риби.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите