.

.

Рачна Мелница за Кафе, Целиот Грав Конусна Брус Мелницата, Рака Големина, Бранеа од Нерѓосувачки Челик за Капење Кафе, Еспресо, француски Притиснете, турски Пијалак

Рачна Мелница за Кафе, Целиот Грав Конусна Брус Мелницата, Рака Големина, Бранеа од Нерѓосувачки Челик за Капење

DEN 805.20

Износ
Во продавницата.

❦ КАРАКТЕРИСТИКИ : вграден-во прилагодливи мелење Селектор со над 18 кликнете на settings обезбедува имате 100% прецизност и контрола над coarseness на вашиот прелива преку, капе, ладно пијалак, француски притиснете, percolator, Еспресо, совршен мелење секое време!.Тоа е до вас за да ја направите вашата големина. ❦ БЕЗ БАТЕРИИ : моќ, или долго пластични канапи потребни за да работат на вашиот пренослив компактен мелница за кафе, што ќе ви овозможи да патуваат со и пијалак свежо печено земјата кафе грав за вашиот следен кампување, планинарење, backpacking, или на отворено патување.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Се сеќавам, кога станува збор за кафе grinds, големината не matter.Искуство на целата вкус спектар од само еден тип на грав. ❦ ПРОИЗВОД ОПРЕДЕЛБА : Ние гарантираме за квалитетот на производите, доколку постои каква било незадоволство, ве молиме да се задржи во допир, ние ќе се обезбеди 60 дена наплата, повеќето професионални по-продажбата на услугата.Со само една цел во умот : Да се направи совршена шолја кафе!Процесот на мелење носи радост, дури и пред пиење кафе.Направи вашиот секојдневен ритуал, рутинска за мелење вашиот сопствен свежо кафе грав!Прочистите на кафе grinding You може да ја прочистите на излез од вашата мелница за да одговараат на вашите кафематот, како и промените на вкусот од страна на мелење на жито користење на пофини или coarser амбиент.Мелење големина има што да се прави со тоа како вашето кафе вкусови, па изборот на мелница е првиот и најважниот чекор во процесот на подготовка.By прилагодување на растојанието помеѓу burrs, ќе има контрола над таа големина и конзистенција на grinds.ПОКРИЕНОСТ : Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ. ❦ ПРОИЗВОД : Погодно removeable рака чудак механизам постојано ја елиминира над 90% од бучава што се електрични брусилки се произведуваат.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите