.

.

Вокер Производи 210-91016 Воздух Полнење Сензор На Температура На

Вокер Производи 210-91016 Воздух Полнење Сензор На Температура На

DEN 1437.60

Износ
Во продавницата.

Нашите производи вклучуваат Carburetor и системи за Вбризгување на Горивото Поправка Колекции, Кислород Сензори и други Мотор за Управување со производи како што се Гас Позиција Сензори, Камери и Ги Сензори, Инјектори за Гориво, Искра Plug Жици и Дихтунзи.Вокер Производи почна со снабдување на гориво систем за потребите на автомобилската индустрија во 1946 година.Како ISO 9001 : 2008 / TS16949 сертифицирана компанија, ние сме посветени на обезбедување на највисок квалитет на производи.Симптоми на слабост се вклучуваат нема start, моторот поплави, слаба економичност на горивото и/или постојан check engine светлина.Користи промена на отпор и да се измери температурата на воздухот и испраќа информации дека на одборот компјутер.Ние сме посветени во обезбедување на производи произведени да ги исполнуваат или надминуваат ОЕМ стандарди и спецификации.Мерки на температурата на воздухот.Се препорачува услуга треба да се врши на секои 25,000 да 35,000 милји и се состои од чистење или замена на сензори кои се не-функционални.Овој напор е поддржани од страна на нашите сопствени производство, производи менаџмент и инженеринг на персоналот за да се осигури дека се одржува и точни во производство на квалитетни делови, возила апликации, упатство листови и техничка поддршка.Симптоми на слабост се вклучуваат нема start, моторот поплави, слаба економичност на горивото и/или постојан check engine светлина.Се препорачува услуга треба да се врши на секои 25,000 да 35,000 милји и се состои од чистење или замена на сензори кои се не-функционални.Компјутерот го користи овој и други средства за да се пресмета точниот износ на гориво доставени. Денес Вокер е една од најголемите, приватна сопственост производители на гориво компоненти на системот и моторот сензори, и служи на потребите на светскиот автомобилски резервни.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите