.

.

Ottce 4PCS Праг на Заштита на Налепница на Карбонски Влакна Налепница Декоративни Вратата за Влез Guard Вратата Прагот Нула Подлога Филм за Dodge Durango

Ottce 4PCS Праг на Заштита на Налепница на Карбонски Влакна Налепница Декоративни Вратата за Влез Guard Вратата

DEN 479.52

Износ
Во продавницата.

Не треба било каква друга алатка, без оштетување на вашиот автомобил. -Добар избор за тело за заштита и декорација Инсталација чекори : 1.Вие треба да поминат високи трошоци за поправка на гребнатини. -Боја : Црна База -Инсталација Локација : Автомобил предо/Странично Doorsill -Перформанси : отпорни на Топлина/студ-отпорни, носат-отпорни, анти-стареење, и водоотпорен.Тоа е полесно да се користи мал scraper по pasting да се изедначи површината на етикетата.Чистење на вратата sill пред да ја инсталирате, а потоа се држи на налепница внимателно sill и да го направи мазна. -осигурување оригинални резервни играчи, спречување на непријатни гребнатини и да се обезбеди заштита. Ја потврдуваат правилната позиција на sill пред операција, потоа излупете надвор од лепило заштитен слој фолија и ставете го на точната позиција.На декоративни вратата sill заштитник опфаќа постојните гребнатини за да се спречи вратата панел од abrading и гребење оригиналниот автомобил боја. -Задниот дел е покриен со силна двострано лента, која е лесно да се инсталира.7 инчи, заден : 15.Тој е мазен и лесен за чистење.Мазна површина.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите