.

.

Едноставна Тревник Решенија Корен Hume - Едноставен Расте Решенија Концентрирана Humic Киселина - Течен Јаглерод - Едноставен Расте Решенија - Природен Тревник & Градин?

Едноставна Тревник Решенија Корен Hume - Едноставен Расте Решенија Концентрирана Humic Киселина - Течен Јаглерод

DEN 1730.40

Износ
Во продавницата.

Humic Fulvic Киселина, Мешавина : Концентрирана Течност Органски Јаглерод Добиени од Највисок Квалитет Humate Извор. 1 Галон, 128 Унца Шише.Перк до вашиот Тревник, Дворот, и Houseplants : Подобрување на вашиот ѓубриво програма и помогнат на вашиот тревник и градина хранливи материи навлегувањето поефикасно.Humic Киселина за поддршка на enhanced ѓубриво ефикасност за подобар квалитет на тревник, дворот, и растенија.Одлична за Сите видови Трева, Вклучувајќи Бермуди, Св. Августин, Zoysia, Бивол, Стоножка, Флорида Palmetto, Баија, Fescue, Ryegrass & Кентаки, Bluegrass.Application Rates for Градина : Користење на Затворен Растенија, Цвеќиња, Домат Растенија, Зеленчук, Овошје, Цитрус, Градина Сцена, Харди дрвја, Закажувам, Преку помош и Нов бусен.Се користи за Комерцијални Земјоделството и Трева : Произведени во сад, Корен Hume се користи од страна на Земјоделците и Професионалци од целиот свет.Произведени Во САД Од : Root Hume е Произведен во сад на Америка, од страна на едно Семејство во Сопственост на Бизнис со над 25 Години на Поранешниот Искуство во Комерцијални Професионални Трева и Земјоделство Индустрија.Концентрирана Течност Humic Решение : Root Hume Треба да Се Примени Користејќи Црево-крај Sprayer, Ранец Sprayer, Спреј Резервоарот или Пумпа-up Sprayer Кога се Применуваат Решение За некој Тревник или за Полевање Може да се При Примена На Растенија.Може Да Се Користи Заедно Ѓубриво Програма : Може Да Се Користи Со Вашата Тековна Растителна Храна, Градинарски Feed & Трева Трева Ѓубриво Програма.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите