.

.

K&N Cold на Воздухот Комплет: Високи Перформанси, се Зголеми коњски сили: 50-Правна Држава: Компатибилен со 2004-2014 Nissan/Infiniti (Титан, Армада, Pathfinder, QX56) 5.6 L V8,57-6012

K&N Cold на Воздухот Комплет: Високи Перформанси, се Зголеми коњски сили: 50-Правна Држава: Компатибилен со

DEN 7919.76

Износ
Во продавницата.

ГАРАНТИРАНИ се ЗГОЛЕМИ ВО коњски сили : Dyno-тестирани до 50% повеќе струење од рестриктивни фабрика кутија филтер за воздух и доводната цевка. 2 Слој Сува Синтетички Црн.Сите филтри се изградени со ултра-силна моделирани свитливи гума фланши кои се апсорбираат вибрациите и се овозможи безбедна прилог.КРАЈНАТА ДОЛГОВЕЧНОСТ : 10-Година/Милиони Миле Ограничена Гаранција ги штити за животот на вашето возило.Произведени за широк спектар на апликации, K&N Подмачкана Памук Филтри за Воздух се користи со повеќето K&N Воздухот системи.K&N Филтри за Воздух се дизајнирани за зголемување коњски сили нуди 50% повеќе струење со одлична филтрација.Се користи во 57/63/69/77 Перформанси Колекции.000 километри.СВЕТСКА КЛАСА на ЗАШТИТА : Туркање на границите на моторот заштита од страна на заштита на вашиот мотор од штетни загадувачи.Црна Конус Филтер За Воздух.Конус Филтер За Воздух.Blackhawk серија доза системи користат K&N е не-подмачкана Dryflow Синтетички медиуми.Сите филтри се изградени со ултра-силна моделирани свитливи гума фланши кои се апсорбираат вибрациите и се овозможи безбедна прилог.ЛЕСНО ОДРЖУВАЊЕ : Без филтер за чистење е потребно за до 100.Се користи во 71 Серија Blackhawk Колекции.ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛАЦИЈА : Топ-на моќ во помалку од еден час со основните страна алатки.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите