.

.

К&F Концептот 67mm Променлива Fader ND2-ND32 ND Филтер и CPL Кружни Поларизирана Филтер 2 во 1 за камерата Леќи на Камерата Нема X Место Временски Запечатени

К&F Концептот 67mm Променлива Fader ND2-ND32 ND Филтер и CPL Кружни Поларизирана Филтер 2 во 1 за камерата

DEN 1991.76

Износ
Во продавницата.

【ND & CPL филтер 2 во 1】Еден филтер има ND и CPL филтер карактеристики, тоа не може само да се намали количината на светлина запишување на леќа, но, исто така, потемни небо, управување со рефлексии како исто време. 【Не "X" крстот на слики】се Каже збогум на "X" крстот на слики, K&F користат најсовремена технологија ви се случува да се каже збогум на овој заеднички проблем со широк агол леќи и променлива се СНАОЃААТ на филтри. 【Материјал】Направени од страна на завршен професионален оптички очила, Мулти-слој на кожата, само што им овозможува на 0,4% светлина и водоотпорен, отпорно на гребење, што може да се заштити вашиот ценет леќа.За оваа 67mm ND филтер,објективот на ззп/хаубата треба да се 77mm. 【Филтер Рамки】Филтер Рамки направена од алуминиум легура, на serrated дизајн на работ на рамката, го прави лесно да се инсталира.Таму е знак од 5 Мин за да ND32 на рамка, Тоа е погодно за да се сигурни дека ND филтер ќе престане. 【Забелешка】Овој Филтер е компатибилен со сите 67mm леќи.Ве молиме потврдете ја вашата камера е објектив тема големина(обично означени некаде на објективот барел или печатени под леќа ззп) пред да нарачате.Бројот секогаш е проследен и со "ф" (дијаметар) симбол.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите