.

.

Sur-Печат, Inc. Teadit 9000.500276GR1500 Беж Бенд со Сива Лента Hastelloy C 276 Спирала Рана Заптивка, Флексибилни Графит Додатен, -300 850-Степени F Температура Опсег, 0.75 ID, 2.50 OD за 1/2 Цевка Го?

Sur-Печат, Inc. Teadit 9000.500276GR1500 Беж Бенд со Сива Лента Hastelloy C 276 Спирала Рана Заптивка, Флексибилни

DEN 794.88

Износ
Во продавницата.

ASME B16.20 Дихтунзи за ASME B16.5 Прирабници/Класа 1500. Центрирање прстен точно ја лоцира заптивка на страната на лицето, обезбедува дополнителни радијална сила, и делува како компресија граничник.Спирала ликвидација (запечатување елемент) се состои од метал и мека додатен материјал.Температурата опсег (F) : -300 850 Степени.Издржлив, лесен за инсталација и отстранување.Спирала Рана Заптивка, 1/2" цевка големина, 1500# класа прирабница, Hastelloy C 276 windings со Флексибилни Графит Додатен, За апликации со високо температурни варијации (термички велосипедизам), и/или притисок варијации.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите