.

.

ASUS Chromebook Флип CX5, 14 екран осетлив на допир FHD NanoEdge Екранот, Intel Core i3-1110G4 Процесор, 128GB SSD, 8GB RAM меморија, Перо, позадинско осветлување Тастатура, Wi-Fi 6, Chrome OS, Алуминиум, ПИ ?

ASUS Chromebook Флип CX5, 14 екран осетлив на допир FHD NanoEdge Екранот, Intel Core i3-1110G4 Процесор, 128GB

DEN 22175.76

Износ
Во продавницата.

Powered by Intel Core i3-1110 G4 Процесор 2.5 GHz (6 M Кеш, до 3.9 GHz, 2 јадра). 128 GB PCIe NVMe М. 2 SSD и 8 GB LPDDR4 X RAM меморија, Wi-Fi 6 (802.11 секира) + Bluetooth 5.0. 14-инчен екран на допир Full HD 1920x1080 Nano Edge Дисплеј со Garaged користејќи го свое Пенкало.Траен 360 степени зглоб дека може да се користи за да флип на екран осетлив на допир на екранот за да шатор, застане, а таблета режим. 2x Thunderbolt 4 поддржува прикажување & power delivery, 1x USB 3.2 Тип-А (Генералот 1), Micro SD читач на картички, плус осветлена тастатура (*USB брзина на Пренос може да варираат.Дознај повеќе на ASUS веб-страница).Вграден-во низа-звучници напојува со Harman Kardon на само 3.10 lb.Chromebook работи на оперативниот СИСТЕМ Chrome и Google apps.Можете да го измените, даунлоадирате, и да ги конвертирате Microsoft Office датотеки во областа на Google Docs апликациите, Листови и Слајдови.Chromebooks доаѓаат со вграден простор за офлајн пристап до вашите најважни датотеки и 12-месечно Google Еден судење што ви дава дополнителна меморија преку Gmail, Google Drive и Google Фотографии.Оваа понуда од Google ќе истече страна 1/31/2022. Google карактеристики' достапноста разликува во зависност од земјата.Ве молиме проверете со вашиот локален ASUS мало за детали.На 14-инчен ASUS Chromebook Флип CX5400 е ultrathin и лесни лаптоп изграден за една нова ера на работа и забава.Зад својата елегантна надворешност металик е моќни перформанси до Intel Core i7 процесор, плус Wi Fi 6, па ќе се добро опремени да бриз низ секојдневните задачи.Покрај тоа, воено-степен на издржливост, што значи дека може да биде остатокот увери при преземањето на ASUS Chromebook Флип CX5400 во движење.Со ексклузивни 360° Ergo Lift зглоб дизајн и garaged користејќи го свое пенкало, екранот на допир на екранот може да се превртува на било која позиција, овозможувајќи им на корисниците лесно да се создаде повеќе детални и живописни дела.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите