.

.

Othmro Батеријата Shrink Wrap ПВЦ Топлина се Намали Цевки Рамен Ширина 55мм, Должина 5.5 m за Голем Батеријата Пакет Моќ Сина

Othmro Батеријата Shrink Wrap ПВЦ Топлина се Намали Цевки Рамен Ширина 55мм, Должина 5.5 m за Голем Батеријата

DEN 171.60

Износ
Во продавницата.

【Детали за производот】-ПВЦ Материја Топлина се Смалуваат, Shrinkable Температура : 80℃; Намалување стапка : ≥48±5%, Должина : 5.Лесен за употреба и долг живот expendency.Белешки : Користење на топлина пиштол, за да ја намали,.Може да има ефект на анти-фалсификувањето и разубават на пакување, материјали и предмети беа capsuled може да имаат изолација, moistureproof, anticorrosive, ефектот на dustproof, и др.Пламен retardant, заштита на животната средина, изолација, мека, стабилни перформанси, ниска температура намалување, намалување на брзо, итн.Кога се изложени на топлина во износ поголем од 80 степен за неколку секунди, специјално формулиран polyvinyl хлорид материјал ќе се намали брзо и рамномерно согласност за обликот на објектот, да бидат покриени.Applicance : се Користи за Батерија 18650 Покривање.Така Pls се пресмета ur батеријата пакет или mechine големина точно, АКО не ,тоа ќе се премногу големи или мали .Да ја играат улогата на beautifying покривки, изолација, влага, корозија, и прашина доказ.coz се надеваме дека воопшто не отпад нашето време и се надевам у имаат среќен шопинг. 【Забелешка】-ве Молам ставете ја оваа производ на ладно место за да се избегне деформација поради висока температура. 【Предност】-ПВЦ Топлина се Намали Цевки е тенка-ѕидот, ниски трошоци за материјали со добри електрични и механички карактеристики, одлична заштита на животната средина, изолација, стабилни перформанси и брзо намалување. 【Широка Примена】-Апликации вклучуваат изолација и jacketing на батерии, кондензатори и слични предмети-широк спектар на апликации во производство на индустриска опрема, играчки, спортски стока, електроника, и потрошувачки производи.04 Ft; материјал : ПВЦ, Тип на Производ : Изолирани цевка ПВЦ цевки,Оценет напон : 300 V, Температура опсег : -40℃-105℃;.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите