.

.

Heyiarbeit M18 Дифузна Фотоелектрически Switch Оптички Сензор E3F-DS30C4 3 Линии NPN 30 см Прилагодливи NPN Близина Switch DC 6-36V

Heyiarbeit M18 Дифузна Фотоелектрически Switch Оптички Сензор E3F-DS30C4 3 Линии NPN 30 см Прилагодливи NPN

DEN 309.36

Износ
Во продавницата.

Heyiarbeit M18 Дифузна Фотоелектрически Switch Оптички Сензор E3 F-DS30 C4 Спецификации : Modle : E3 F-DS30 C4 Статични : НЕМА Излез на владата : NPN Навој дијаметар : M18 Откривање на далечина : 30cm/11. 【Напон : 】DC 6-36 V;Излез контрола : на 300m A.81" Инсталација метод : 3 линии Структура тип : Вграден-антена за Откривање на објект : транспарентна/нетранспарентно објект Изглед облик : цилиндрични тип Откривање метод : Дифузна одраз тип на структура на Заштита : IP67(IEC спецификација) Изолација отпорност : 50 Mohm над помеѓу полнење дел и домување Издржат напонот : AC1000 V 50/60 Hz 1min помеѓу полнење дел и домување Материјал : Домување : Дувачкиот никел позлатен(ABS) за Откривање на површината(објектив) : ПММА Температура Влијание : Температура спектар-30~+65℃,на + 23℃,± 15% откривање на далечина; Температура спектар-25~+60℃, на +23℃, ±10% откривање на далечина Напон влијание : Внатре ±15% номинална напон спектар, при номинална напон вредност, внатре ±10% откривање на далечина Пакет содржина : 1 x Фотоелектрически Сензори Опис : 1. Може да се примени во безбедност на системот,преработувачка индустрија итн Пакет Содржина : 1 x Фотоелектрически Сензори Забелешка : ве Молиме овозможи мала грешка поради прирачник за мерење. Оптички префрлите на контрола од страна на infraredray,како сензор,вклучувајќи предавател и примател во него 2.68"(Dx L);Должина На Кабел(Прибл.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите