.

.

Skoolzy Виножито Редење Играчки за 1-3 Години Колче Одбор Set - Montessori Играчки за 2 години + Девојка Момче - Образовни Деца Играчки, Чувствителен, Деца со Аутизам

Skoolzy Виножито Редење Играчки за 1-3 Години Колче Одбор Set - Montessori Играчки за 2 години + Девојка Момче

DEN 503.28

Износ
Во продавницата.

БОЈА за ПОЈАВУВАЊЕ на ИГРАЧКИ и БОЈА учењето за ПРЕПОЗНАВАЊЕ на глас игри : Бебиња до Предучилишните деца лесно натпревар бои како што магацинот и сортирање на штипки во виножито појавување чаши.ЕДУКАТИВНИ ИГРАЧКИ : Оваа математика manipulatives играчка за години и децата на предучилишна возраст им помага на децата да се идентификуваат, вид и натпревар бои, како и почетокот на математички вештини со развивање на нивните фината моторика вештини, око-рака координација и фокусот.На различни обоени бебе чаши одговара на било какви бебе учење играчки и развојни играчки кои веќе ги имате дома.Овие сортирање играчки за години, исто така комплимент сите Skoolzy Бренд играчки и да помогнат во секоја детето раниот развој.СОРТИРАЊЕ & РЕДЕЊЕ ИГРАЧКИ : Забава Деца Играчка & Бебе Боја за Признавање момчиња и девојки играчки може да се користи за да се научи како извори на учење , Montessori материјали, предучилишна играчки или учење играчки за ран детски развој.На Skoolzy Pegboard Постави за деца играчки возраст 2-4 има - 30 Штипки во одборот во 6 бои (2"X1.25" секој) и Големи пена pegboard (8.5" инч квадратен).МНОГУ РАЗНОВРСНА дете за учење на играчки можете да го користите како редење играчки или боја сортирање играчки за години како дел од многуте игри за години вклучени во книга полна со предучилишното и деца активности за учење. 30 Алкохол Штипки за Учење Игри, Генерал Бои Сортирање Броење - Боја Сортирање Играчки за Години - Основно Појавување, Фината Моторика Вештини за Montessori децата на предучилишна возраст, Деца.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите