.

.

Molex 1301380119 Супер-Safeway 45° Право се Претвори Кабел Заштитник - Црно/Портокал, 36. Полиуретански Кабелот Заштитник со 5-Канали, Шарки Капак

Molex 1301380119 Супер-Safeway 45° Право се Претвори Кабел Заштитник - Црно/Портокал, 36. Полиуретански Кабелот

DEN 4842.96

Износ
Во продавницата.

Overfloor Кабелот Заштитник : овој кабел заштитник рампата со постепеното падина нуди лизга отпорни на површината за безбедно поминување на коли, forklifts, возила на jobsites.Паметен дизајн овозможува лесно е да се премине-мате/интегрираат овој заштитник за кабелот со други безбедност/заштита производи кои се користат во апликацијата област.Материјал што се Користи : кабелот дуктус кабел поклопецот е направен од тешки-должност полиуретан, кој обезбедува не-проводници површината за побезбедно премин.Овој конектор е направен за да понуди лесно преносливост со интегриран лесно носење рачка на долната страна на црн раб.Материјал кој се користи е УВ стабилизира, што го прави погоден за места со продолжена изложеност на сончева светлина.Лесен за Користење : на лизга рецка конектор дизајн на овој кат кабелот покрие го намалува триењето, обезбедување на лесен парење и он-парење.по оска на 70 сте.Овој пренослив енергија опрема што ги исполнува УЛ, АДС, NEC, и БЗР барањата за употреба на градежни локации, петрохемиски објекти, конвенцијата центри, забава паркови, катастрофа олеснување и внатрешна/надворешна настани.На оваа drop-преку кабел заштитник е опремен со интегриран, лесен носат рачка за балансиран транспорт.Направен од тешки-должност полиуретан, папочната врвка заштитник рампата карактеристики на шарки капак кој дозволува лесно кабел вметнување и отстранување.Molex Супер-Safeway Кабел Заштитник рампата е дизајнирана за да им обезбеди безбеден електрични ресурси на градилиштата и локациите каде што привремено моќ е потребно.Таа има капацитет од 16,300 lb.Спецификации : ова 5-канален заштитник за кабелот со 45° лево свртување можат да се сместат жици до дијаметар на 1.по гуми и 32,600 lb.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите