.

.

LED Гаража Светла, 60W E26/E27 Led Гаража Таванот Светлина 6000LM DaylightWhite, Работа Светлина со 4 Прилагодливи Панели, Deformable Светлина Продавница Светла за Гаража Штала Склад Рабо

LED Гаража Светла, 60W E26/E27 Led Гаража Таванот Светлина 6000LM DaylightWhite, Работа Светлина со 4 Прилагодливи

DEN 479.76

Износ
Во продавницата.

100% нов висок квалитет, високо квалитетни и издржливи, користете време повеќе од 10,000 часа,да Обезбеди најдобар затворен осветлување искуство.85% заштеда на енергија, Еко-пријателски и ефективни.Четири LED панел глави може да се прилагоди, секој панел глава може да биде укината 90°.така што ќе може да ја прилагодите светлината на ветер според вашите потреби, ова ќе го направи светлина покрие 360° област.Оваа Deformable Светилки е одлична замена за конвенционалните флуоресцентни тела.Идеален за гаража,магацин,работилница,подрум, авто продавници,ресторани,хотели,фабрики,трговски центри и други затворен места осветлување.не треба да користите било која од помошни алатки за време на инсталацијата, ниту стручен електричар инсталација, само завртка светлина во среден база.Ако имате било какви прашања, ве молиме не двоумете се да ни e-mail и ние ветување за решавање на проблемот во рок од 24 часа.SPECIFICTION : Моќност : 60 W Лумен : 6000 LM Влезен Напон : 85-265 V AC светла боја : Бела(6000 K-6500 K) Топло(3000 K-3500 K) Извор на Светлина : LED,246pcs Боја Рендерирање Индекс (CRI) : ≥80 База Тип : E26/E27 Стандарден Материјал : PC+ Алуминиумски Нето Тежина : 0.3 КГ Пакет се вклучени : 1 x 60 W LED Гаража Светла ПРЕДУПРЕДУВА : 1. Светилка е специјална светилка за внатрешна употреба,и тоа не е инсталиран во затворена светилка. 2.За вашата безбедност, моќта мора да се отсечени, пред да инсталирате или замена на светилки база. 3.Ве молиме користете го во сува и нормална температура средина.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите