.

.

MedicSteel Круна & Бенд Контура Клешти - Ортодонтски Клешти Жица Прилагодување на Забна Нерѓосувачки Челик Инструмент - 5 инчен (12.5 см)

MedicSteel Круна & Бенд Контура Клешти - Ортодонтски Клешти Жица Прилагодување на Забна Нерѓосувачки Челик

DEN 816.00

Износ
Во продавницата.

Хируршко одделение од нерѓосувачки челик.Medic Steel користи само високо квалитетни материјали во сите инструменти.ПРОИЗВЕДЕНИ ОД НАЈВИСОКИТЕ ОДДЕЛЕНИЕ МАТЕРИЈАЛИ : Квалитет медицински одделение материјалот нуди оптимална ефикасност и долговечност.Процес е завршен со користење на електро полски и passivation.ДОВЕРЕНИ од СТРАНА на стручни лица : се Користат многу Стоматолози, Хирурзи, Научни лаборатории и институции.Medicsteel Круна & Бенд Контура Ортодонтски Клешти Нерѓосувачки Челик Стоматолошки Tweed Weingart клешти се обезбеди лесен пристап до јазични и posterior области.Работниот совет на клешти се корисни за сместување и отстранување на archwires.На serrated совети се обезбеди безбедна се одржи на сите видови на жици.Производ features Tc Pin & Ligature Машина Мека Жица Машина Со Совет Ортодонтски Instruments Made во Нерѓосувачки steel Excellent Quality About нас : Medic Steel, беше основан за да се обезбеди стоматолошки и хируршки индустрија со инструменти направени од супериорен хируршки одделение од нерѓосувачки челик и титаниум.Medic Steel брендирани инструменти се признаваат за нивниот уникатен дизајн и сигурен изработка на конкурентна цена.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите