.

.

W-Shufang,3D 1.75/3мм Премиум PC Филамент за 3D Печатач Поликарбонат со Вжарено Силна Термопластични Температура-Отпор (Боја : 1KG 1.75 Транспарентен)

W-Shufang,3D 1.75/3мм Премиум PC Филамент за 3D Печатач Поликарбонат со Вжарено Силна Термопластични Температура-Отпор

DEN 837.60

Износ
Во продавницата.

Поликарбонат со вжарено е одличен 3 D материјал, бидејќи тоа е сила.Навистина силна материјал, додека сеуште одржување на температура отпор.Тоа е хигроскопна материјал.најдобро е да се чува во херметички контејнер кога не е во употреба.Употреба : Extruding температура обично е околу 260 C во зависност од печатач.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите