.

.

IVY Класичен 42200 Flex-Абразивни 4-Инчен x 5/8 Инчи 36 Ронки Екстра Крупни Циркони Размавта Диск

IVY Класичен 42200 Flex-Абразивни 4-Инчен x 5/8 Инчи 36 Ронки Екстра Крупни Циркони Размавта Диск

DEN 155.52

Износ
Во продавницата.

За метал и нерѓосувачки челик изработка, мешање завари, deburring, чистење, соголување и доработка, Flex-Абразивни (Регистрирана трговска Марка).Ги комбинира мелење способности на депресија центар тркала, а по завршувањето карактеристики на влакна диск со тоа се елиминира префрлување на алатки.Тип 29 аглеста дизајн работи на 10 до 25 степени агол, за употреба со агол мелница.Циркони алумина дискови последните 20x подолго и да се отстрани материјалот 3x побрзо од смола дискови.Диск Дијаметар : 4-Инчен, Арбор : 5/8 Инч, Чакал : 36 - Екстра Груб, Макс. ВРТЕЖИ во минута : 15300. IVY Класичен Индустрии е посветена на производство на сеопфатна, квалитетна линија на моќ алатка додатоци и рачни алатки.IVY Класичен Flex-Абразивни Циркони Размавта Дискови се дизајнирани за метал и нерѓосувачки челик изработка, мешање завари, deburring, чистење, соголување и по завршувањето.Тие ги комбинираат мелење способности на депресија центар тркала и завршувањето карактеристики на влакна диск со тоа се елиминира префрлување на алатки.Типот 29 Аглеста Дизајн работи на 10 до 25 степени агол и циркони алумина дискови трае 20x подолго и ги отстранува материјал 3x побрзо од смола дискови.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите