.

.

Isabey Сибирскиот Сина Верверица Quill Акварел Четка, Други

Isabey Сибирскиот Сина Верверица Quill Акварел Четка, Други

DEN 2870.16

Износ
Во продавницата.

Isabey најпознатата акварел четка.Рачно изработени од страна на мајстор craftswomen кои чирак за 10 години тоа го отелотворува француски artisanal вештина и традиција.Способен да се неверојатно големи и беспрекорна мие, тој е способен за уникатен четка потези и линија работа.Деликатна точка.Има и најголем волумен на вода е можно.Вистинска рака врзана goose quill ferrule.Isabey најпознатата акварел четка.Рачно изработени од страна на мајстор craftswomen кои чирак за 10 години тоа го отелотворува француски artisanal вештина и традиција.Способен да се неверојатно големи и беспрекорна мие, тој е способен за уникатен четка потези и линија работа.Тоа карактеристики Сибирскиот сина верверица коса, која е меѓу најдобрите со најголем број на влакната на квадратен инч.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите