.

.

3D HD 360 степени Птица Приказ на Камерата Систем за Мерцедес Бенц GLA година

3D HD 360 степени Птица Приказ на Камерата Систем за Мерцедес Бенц GLA година

DEN 928.80

Износ
Во продавницата.

360° Опкружувачки Видите Следење Помош : Приказ на bird ' s-eye, предните и задните ставови, што го прави возможно да се провери на возилото 360-степен околина истовремено со или диск или паркинг режим.Лесна Панорамски Поглед : 4x 180° ултра широк агол камери обезбеди целосен приказ и не мртов на самото место.Супер HD 720 P висока резолуција на сликите излез.Поддршка реално време видео, реприза, снимање, dvr функција.Супер Ноќ Визија. 3 D и 2 D приказ на чекање задолжително.Лесна инсталација.Не треба калибрација, без оштетување на вашиот автомобил.Карактеристики - Со 4 ултра-широк агол рибино око камери, овој модул ви овозможува необработени слики за обработка. - Го поддржува 360° лесна птица приказ на екранот без да се слепи агол. - Со автоматско генерирање на birdview, можете да уживате во неговите калибрација и работата. - Го поддржува непрекинато возење евиденција и четири-во-едно видео слика за реално време следење.Спецификација Image Sensor : 0130/225 Оптички Големина : 1/3 инчен Пиксели Теренот : 6.35*7.4 µm Ефективни Пиксели : 1280(H)*960(V) Хоризонтална Резолуција : 580 TVL Видео Формат : PAL/NTSC S/N Сооднос : >520d B Динамички Опсег : 72d B Авто Електронски Изложеност : Електронски Возен Shutter Минимум Ламиниране : 0.1 Лукс Видите Агол : 180 Степен Излезен Напон : 1.0 VP-P/75Ω Видео Резолуција : 2560*1440 Напон : 12 V(8-30 V) Потрошувачка на Струја : <400m A Режим на Струја : <10m A Операција Температура : -30 – 75℃ Температура на Чување : -40 – 80℃ Водоотпорен : IP68 Пакет Содржина 1x Домаќин 4x Камери (задна, пред се, лево, десно) 1x IR приемник 1x Моќ/контрола во комбинација кабел 4x Камера продолжување кабли 1x Шок сензор 1x Далечински Управувач.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите