.

.

НИ Гради 03051 4-Унца Течен Флукс

НИ Гради 03051 4-Унца Течен Флукс

DEN 332.40

Износ
Во продавницата.

Течен флукс, се користи со цврста жица лемење.Направен за оние кои не се електрични лемење на бакар, месинг, поцинкуван железо и челик.Исто така се користи за легури на никел и никел/едб плоча.Целосно вода перат; одлични за лесно да се исчисти.Шише содржи 4 унца течност.Течен флукс, за не електрични лемење на бакар, месинг, поцинкуван железо, челик, легури на никел и никел/едб плоча.Се користи со цврста жица лемење.Целосно вода перат.Одличен за лесно да се исчисти.Шише содржи 4 унца течност.Од Производителот Течен флукс, за не-електрични лемење на бакар, месинг, поцинкуван железо, челик, легури на никел и никел/едб плоча, употреба со цврста жица лемење, целосно вода перат, одличен за лесно чистење-up.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите